Історична довідка

Стриївська сільська об'єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад»  внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад: Стриївської (с.Стриєва, с.Кануни), Суслівської (с.Сусли, с.Івашківка), Киківської (с.Кикова, с.Немильня, с.Українське), Киянської (с.Киянка).

Станом на 01 січня 2023 року року в громаді проживає 5058 осіб.

Село Стриєва – є адміністративним центром об’єднаної сільської громади з переказів старших поколінь виникло в середині XVII ст.

Розташоване село на берегах річки Смолка, вище за течією знаходяться села Кануни та Киянка, нижче за течією село Сусли. Село Кикова знаходиться на лівому березі річки Случ.

Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Новоград-Волинського району Житомирської області. Відстань від адміністративного центру територіальної громади до районного центру – 12 км, до обласного центру – 100 км. Територія громади межує з півночі з Новоград-Волинською ОТГ, зі сходу – з Брониківською ОТГ, з півдня з Баранівською ОТГ Баранівського району Житомирської області , з заходу з Орепівською сільською радою.

Гідрографічна сітка громади представлена річками Смолка та Случ.

Площа громади складає 170.08 кв.км.. На території громади є родовища корисних копалин, які добувають в кар’єрі.

Кліматичні умови зони, в якій розташована Стриївська ОТГ, характеризується високими температурними показниками та недостатньою кількістю опадів.

Стриївська ОТГ розташована у поліській зоні .Грунти громади – дерново-підзолисті , супіщані , глеюваті .

Аграрний сектор Стриївської ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства:  ПП «Галекс-Агро» (органічне землеробство), ТОВ «Агросоюз», фермерські господарства, ПП «Україна», СТОВ «Киківчанка», ТОВ «Рос-Агро», ТОВ «Цефей-Єко», ТОВ «Глорі-Інвест», ПП Данилюк В.В., ФГ «ЮВІ-Трейд».

На території ОТГ знаходиться ТОВ «Труд», яке займається видобутком та переробкою каменю, є основним платником податків.  Зареєстровані більше 60 ФОП, які займаються різними видами діяльності в основному торгівлею.

Розташовані дві загально освітні школи І-ІІІ ступені та чотири загально- освітні школи І-ІІ ступенів, два садочки та дві групи короткотривалого перебування дошкільнят. Діють два Будинки культури та п’ять клубів , п’ять бібліотек.

Лікувально-профілактичні заклади територіальної громади представлені двома лікарськими амбулаторіями загальної практики сімейної медицини та чотирма фельдшерсько-акушерськими пунктами.

На території громади діють релігійні громади: п’ять православних церков, одна – християн-баптистів  та один римокатолицький костел.

Загальний обсяг надходжень Стриївської ОТГ з урахуванням трансфертів за 2019 рік склав  9418,8 тис.грн., видатки проведені в сумі 9238,4 тис.грн.