Стриївська громада
Житомирська область, Звягельський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги, Бабин Яр 82 рік скорботи...

Дата: 28.09.2023 11:26
Кількість переглядів: 125

У 2023 році 82 роковини початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у ході Другої світової війни.

Офіс Президента України  пропонує для поширення такі змістовні акценти.

Бабин Яр - всесвітньо відомий, очевидно найбільш моторошний, але не єдиний в Україні символ Голокосту. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися тоталітарними режимами у ХХ столітті по всій Україні, а у часи Другої світової війни стали уособленням нацистської політики масового знищення населення.

Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки - від вторгнення нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і до завершення гітлерівської окупації міста у листопаді 1943 року - стали відомі як символ "Голокосту від куль". За цейчас було знищене практично все єврейське населення міста.

Близько ста тисяч жертв цього нацистського злочину - військовополонені і цивільні громадяни, серед яких були представники єврейської національності і ті, хто намагався їх урятувати: українці, роми, караїми, учасники українського визвольного руху, заручники, порушники комендантської години, "саботажники", пацієнти психіатричної клініки.

Радянський режим методично знищував або спотворював пам'ять про жертв, вдавався до фізичного руйнування, маскування, забудови місць своїх злочинів. А сьогодні на Бабин Яр падають уламки ракет, посланих московським режимом на мирних українців. Завдання кремля впродовж сотень років не змінилося - загарбувати, вбивати, нищити, брехати, і знову нищити докази і свідків своїх лиходійств.

Усупереч нав'язуваній комуністами політиці брехні і забуття, пам'ять про трагедію Бабиного Яру та звірства тоталітарних систем в інших місцях України, а також про сміливих українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни, завжди зберігалося людьми - свідками, нащадками, близькими і просто небайдужими.

Нині Бабин Яр у Києві - це відома у всьому світі меморіальна локація, місце спокою, але не заспокоєння. Подібні місця пам'яті мають слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.

"Ніколи знову" - це була відповідь цивілізованого світу на численні злочини тоталітарних режимів, минулого століття, данина пам'яті жертв, шана мужності героїв, нескореності народів та самопожертві праведників. 

Але, на жаль, у ХХІ столітті ще існує та намагається диктувати свої умови інший світ - тоталітарний, людиноненависницький, терористичний. Той, що в особі російської федерації знову приніс війну і геноцид на українську землю. Нацизм в росії відроджується в рашизмі, сповідуючи ту ж саму політику "розв'язання національного питання" (за версією рашистів - українського) та застосовуючи практично тіж самі методи: масові страти, вбивства з особливою жорстокістю, фізичні та моральні тортури, спалювання тіл з метою приховати свої злочини, викрадення та вивезення людей, зокрема дітей.

Минулого року новини та світлини зі звільнених українських міст і сіл жахнули все людство. Сьогодні, коли минуло понад 580 днів спротиву України рашистській навалі, ці кадри та сюжети зі свідченнями про злочини терористичного московського режиму стали ледь не буденними контентом, який, безумовно, пробуджує лють в більшості українців, але вже не має ефекту сенсації чи навіть адекватного подразникасвідомості для тих, кого це безпосередньо не стосується. важливо усвідомити - не можна звикати, піддаватися втомі, змирятися чи замирятися.

Світ має пам'ятати - геополітичні мир і безпека можливі тільки після повного знешкодження агресора та притягнення винних до відповідальності, як свого часу юуло покарано нацистських злочинців. Відсторонитися, вочевидь, не вийде. Непокарне зло має властивість розповзатися все далі. Доказів і свідків у процесі над московським тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на українській землі, вже є більше ніж достатньо.

До роковин трагедії Бабиного Яру просимо організувати проведення тематичних заходів з ушануванням пам'яті про трагічні події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів проти людяності, зокрема:

  • лаконічних церемоній вшанування, забезпечивши упорядкування місць поховання і пам'ятників жертвам Голоокосту (за наявності таких на відповідній  території), інших місць пам'яті про Голокост;
  • інформаційних і патріотично-виховних заходів, передусім в онлайн-форматі;
  • вжиття заходів щодо  обмеження прорведення 29 вересня цього року розважальних заходів, внесення відповідних змін до програм місцевих медіа, розміщення у них відповідного контенту та інформації щодо вшанування 82-х роковин трагедії Бабиного Яру.
  • ужиття додаткових заходів щодо забезпечення громадського порядку і суспільно-політичної стабільності, своєчасного виявлення та нейтралізації деструктивних чинників, зокрема в інформаційному просторі. 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора