Стриївська громада
Житомирська область, Звягельський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Регіональна координація Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?

Дата: 19.07.2024 15:24
Кількість переглядів: 34

Версія 2.0

Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична.

Через рік після створення Регіональної координації, Координаційний центр КМУ / Mental Health UA спільно з World Health Organization (WHO) розширює поле присутності системи.

Якщо дотепер команди Регіональної координації працювали на рівні областей, то тепер заходимо до громад – ще ближче до отримувачів послуг з MHPSS.

 Це відповідає одній з головних місій Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, що впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська – сервіси з ментального здоров’я мають бути там, де людина живе, поруч з нею, максимально зрозуміло та доступно.

 В кожній області України, за винятком тимчасово окупованих територій, обрано шість пілотних громад, де вже працюють консультанти Програми. Вони стають додатковими каталізаторами перетворень та посилюють інтеграцію компонентів ментального здоров’я в усі місцеві політики – відповідно до потреб та можливостей кожної території.

Регіональні координатори, профільні заступники керівників ОВА, консультанти Програми в громадах – це понад близько 200 фахівців – утворюють велику екосистему впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, що охоплює всю країну.

 «Масштабування Регіональної координації до громад – логічний та необхідний крок. На кожній території мають бути фахівці, які об’єднують навколо цінностей Програми всіх стейкхолдерів. Головна мета консультантів Програми у громаді - створення маршрутів для користувачів та надавачів послуг з ментального здоров’я різних сфер, включаючи неурядовий сектор та неформальні сервіси», - наголосила під час установчого зібрання керівниця Координаційного центру Оксана Збітнєва.

Серед ключових завдань: каскадування активностей та заходів регіонального рівня на рівень громади, оперативна координація роботи у межах території, створення локальної системи послуг та надавачів, проведення актуальної оцінки потреб та ресурсів, картування послуг, участь у розробці регіональних планів заходів тощо. На місцях загальну координацію діяльності консультантів Програми в громадах будуть здійснювати регіональні координатори.

#тияк

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора